REKLAMA

Aktualności, Ludzie, Rozrywka, Sport, Turystyka

XII Wyścig Kolarski Dookoła Powiatu

Opublikowano 11 czerwca 2013, autor: AC.

Już po raz dwunasty Turystyczny Klub Kolarski „Starówka” był organizatorem święta kolarskiego na terenie powiatu garwolińskiego. Dwudniowa impreza to doskonała forma spędzenia wolnego czasu dla miłośników dwóch kółek.

XII Wyścig Kolarski Dookoła Powiatu

W sobotnie przedpołudnie 8 czerwca grupa miłośników jazdy na rowerach wyznaczyła sobie spotkanie na stadionie GKS „Wilga” w Garwolinie. Organizator imprezy kolarskiej, prezes TKK Piotr Ekiert po krótkiej odprawie i zapoznaniu uczestników z bezpieczeństwem w ruchu drogowym dał sygnał do startu. Pierwszy etap Garwolin – Żelechów -27km to jazda indywidualna na czas. Po około dwugodzinnym odpoczynku i regeneracji sił nastąpił przejazd rekreacyjny z Żelechowa do Maciejowic. Trasę trzydziestokilometrową zawodnicy pokonywali, jak sama nazwa wskazuje, nie sprinterskim lecz spokojnie, rekreacyjne, podziwiając walory krajobrazowe powiatu garwolińskiego.

Po tej sielskiej zabawie z rowerem, kto jeszcze czuł siłę w nogach (a było takich wielu), przystąpił do kolejnego ostrego startu na dwudziestokilometrowej trasie z Maciejowic, przez Tarnów do Woli Łaskarzewskiej. Korzystając z gościnności dyrekcji miejscowej Szkoły Podstawowej zawodnicy po odświeżeniu się  Ognisko z pieczonymi kiełbaskami, wspomnieniami z już przejechanych kilometrów, a także śpiewaniem piosenek biwakowo-turystycznych, było znakomita formą integracyjną zawodników.

 

40 km trasy do pokonania

 

W drugim dniu wyścigu, w niedzielę 9 czerwca, kolarze mieli do pokonania czterdziestokilometrowy etap na dochodzenia z Łaskarzewa przez Wilgę do Trzcianki. Meta dwudniowej imprezy kolarsko-rekreacyjnej znajdowała się przy przystani kajakowej u współorganizatora imprezy Kazimierza Jacaka w Trzciance.

-Może nie wypada mi mówić o imprezie, którą organizuje mój klub, któremu prezesuję, ale z ludzkiego punktu widzenia musze stwierdzić, że kolejna nasza przygoda z rowerem była udana. Na  trasie pogoda była zmienna. Raz padał deszcz, raz świeciło słońce, ale kolarze muszą być przyzwyczajeni i do zmiennej aury, bowiem kolarstwo szosowe jest imprezą otwartą, na wolnym powietrzu, a nie na hali sportowej. Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom wyścigu, tym najmłodszym, starszym i tym w wieku 60+, za to, że tak dzielnie dotrwali do końca i szczęśliwie przekroczyli linię mety w Garwolinie. Dziękuję także naszym sponsorom: Urzędowi Miasta Garwolin, Urzędowi Gminy Łaskarzew, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Stowarzyszeniu Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego, a także wspaniałym i gościnnym progom Szkoły Podstawowej w Woli Łaskarzewskiej. Podziękowania kieruję także do redakcji tygodnika „Twój Głos”, która co roku jest z nami i patronuje naszej imprezie. Do zobaczenia za rok -powiedział na mecie organizator wyścigu, a zarazem prezes TKK „Starówka” Piotr Ekiert.

W dwudniowej imprezie kolarskiej udział brały 43 osoby.

Okazali się najlepsiDwudniowe zawody wygrali:
1. Dariusz Antonowicz z Łaskarzewa
2. Grzegorz Mikulski z Garwolina
3. Jacek Zadrożny z Pilawy

W kategorii młodzików najlepszy okazał się Łukasz Owczarczyk, wśród juniorów Piotr Poszytek, oldbojów Henryk Górski, a weteranów Grzegorz Mikulski.

 

Napisz komentarz »