REKLAMA

Aktualności, Turystyka

Przeżyj w wakacje harcerską przygodę

Opublikowano 10 czerwca 2013, autor:

Garwoliński Hufiec „Orłów” Związku Harcerstwa Polskiego zaprasza dzieci i młodzież z terenu powiatu garwolińskiego do udziału w Harcerskiej Akcji Letniej 2013. Podczas najbliższych wakacji zuchy i harcerze mają okazję zaznać harcerskiej przygody, wziąć w niej udział, nie rujnując przy tym zazwyczaj skromnych domowych budżetów.

sz025[2]

Najpierw o harcerskich wakacjach 2013…

Przede wszystkim należy wspomnieć o tradycyjnym obozie harcerskim pod namiotami w terminie 15-28 lipca br. w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym Folusz koło Żnina, 60 km od Bydgoszczy położonym pośród lasów nad pięknym jeziorem Foluskim (więcej na www.folusz.dobrynocleg.pl). Tym razem oprócz harcerek i harcerzy zapraszamy dzieci i młodzież powyżej 10 lat spoza harcerstwa; to dobry moment, by rozpocząć dłuższą harcerską aktywność. Harcerski obóz to miejsce, by nie tylko wypoczywać, ale i zgłębiać tajniki harcerstwa, przeżyć wartościową przygodę.

Uczestnicy będą zakwaterowani w nowych namiotach 10-osobowych, do tego łóżka polowe z materacami zintegrowanymi, koc, regał w każdym namiocie.

Organizatorzy zapewniają: 4 posiłki dziennie, ubezpieczenie, ratownika, opiekę medyczna, transport, a przede wszystkim – atrakcyjny program, realizowany metodą harcerską.

W trakcie obozu planowane są wycieczki do Torunia, Biskupina lub Gniezna oraz zajęcia żeglarskie (do dyspozycji będą: łodzie wiosłowe, łódź typu Omega, kajaki oraz ponton).

Tak więc zainteresowani udziałem w obozie niech kontaktują się z którymś z pon. instruktorów i uzgadniają szczegóły dot. udziału w tym projekcie:

- phm.Agnieszka Półtorak nauczycielka e-mail: [email protected] mob 503 104 680

- pwd.Ewa Figacz nauczycielka e-mail: [email protected] mob 504 908 420

- Zuzanna Zielińska studentka e-mail: [email protected] mob 511 312 735

Komendantem zgrupowania będzie phm.Leszek Ochniewicz prawnik e-mail: [email protected]

Zakończenie rekrutacji – 22 czerwca 2013 roku; do tego czasu na konto: ZHP Komenda Hufca Garwolin w PEKAO SA: 49 1240 2728 1111 0010 4464 8106 musi też wpłynąć opłata za obóz.

Oprócz obozu harcerskiego Hufiec przygotował i inne wakacyjne propozycje:

W Polewiczu odbędą się kolonie zuchowe i biwaki oraz wspólny polsko-niemiecki harcersko-skautowy obóz „Gemeinsam – Razem”.

Grupa harcerek i harcerek – głównie członkowie Harcerskiego Klubu Ratowniczego – weźmie też udział w kursie wspinaczkowym.

Hitem tegorocznych wakacji będzie zapewne wyprawa jachtem ZJAWA IV po Bałtyku i wędrówka po Szwecji. To kolejne działania Harcerskiego Klubu Wodnego TOP.

Dla mieszkańców powiatu mamy przygotowanych kilka ciekawych propozycji, organizowanych wspólnie z naszymi Przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Forum Powiatu Garwolińskiego: spływ kajakowy, rajd rowerowy oraz rajd pieszy; więcej informacji wkrótce.

 

 A teraz tak trochę ogólnie i bardziej do Rodziców…

Zapewne często zastanawiają się Państwo, jak wychowywać swą córkę czy swego syna. Zapewne mają Państwo problem z dokonaniem wyboru najskuteczniejszego „sposobu” – choć możliwości niby jest sporo, to i tak najczęściej wcale nie Państwo mają w efekcie największy wpływ na to, jak wzrasta Wasza pociecha…

Proponujemy harcerstwo – to od 100 lat sprawdzony sposób na życie, choć zapewne nie dla wszystkich. Jest nas w Hufcu spora grupa: „od zuchów aż do szarż” ponad pięćset osób. Nie będziemy chwalić metody harcerskiej, opowiadać  o tradycjach ZHP – dzisiaj jest stosunkowo łatwo wszystko sprawdzić. Wystarczy zatem wypełnić nin. aplikację na stronie Hufca www.garwolin.zhp.pl i już Państwa dziecko może rozpocząć drogę d tego, by zostać zuchem czy harcerzem.
Mamy wiele kłopotów z prowadzeniem pracy wychowawczej, a tych parę słów obliczonych jest i na to, że być może pojawią się wśród nas prawdziwi sojusznicy, mający w sobie chęć wspierania innych, którzy chcą – właśnie tak jak my – „nieść chętną pomoc” i którym sprawi to radość.

 

Zostańcie Państwo z nami

Zainteresowanych współpracą z nami prosimy o kontakt z ZHP Komendą Hufca „Orłów” w Garwolinie e-mail: [email protected]

Tutaj jest nas więcej:

facebook.com/ZHPGarwolin - wszelkie aktualności z życia hufcowej wspólnoty

facebook.com/100latharcerstwa - dokumentacja jubileuszu 100-lecia harcerstwa

facebook.com/Polewicz - nie tylko oferta hufcowej stanicy

 • _CSC0557
 • _DSC0315
 • DSC_5306 (Kopiowanie)
 • pocz. 80 8dsh
 • skanuj0009
komentarz »
 1. BartekOstaszewski 16 lipca 2013 08:13 - Odpowiedź

  Ciezko jest znalezc twojglos-garwolin.pl w googlach na niektore slowa kluczowe, przydaloby sie pozycjonowanie, polecam podpiac sie podpiac system wymiany linkow, im wiecej masz podstron tym wiecej punktow otrzymasz. Punkty mozesz przeznaczyc na linki do twojej strony czyli masz seo za darmo.
  Wystarczy wpisac w google – seo stronka z seo poradami – tu jest wszystko opisane, napewno ci sie przyda, ruch na stronie powinien wzrosnac nawet kilka razy
  pozdro

Napisz komentarz »