Aktualności, Atrakcje turystyczne, Borowie, Garwolin, Górzno, Kalendarz wydarzeń, Kultura, Ludzie, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Miejsca, Parysów, Pilawa, Rozrywka, Sobolew, Trojanów, Turystyka, Wilga, Z gmin, Żelechów

Na Dożynkach zaśpiewają Rybiński i Liber

Opublikowano 21 sierpnia 2015, autor:

W niedzielę (30 sierpnia) w Żelechowie zorganizowane zostaną Dożynki Powiatu Garwolińskiego. Uroczystości powiązane będą z obchodami Dni Żelechowa.

dożynki archiwum TG
30 sierpnia 2015

Podwójne świętowanie rozpocznie się mszą o godzinie 12.00 w kościele parafialnym w Żelechowie. Korowód dożynkowy zacznie formować się już 45 minut wcześniej przy Urzędzie Miejskim.

 

 

 

Po nabożeństwie zebrani przemaszerują na stadion Klubu Sportowego „Sęp” Żelechów, gdzie o godzinie 14.00 nastąpi uroczyste rozpoczęcie dożynek. Wówczas głos zabiorą gospodarze imprezy oraz zaproszeni na nią goście, wręczone zostaną odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz wyróżnienia dla największych producentów mleka w 2014 roku. Ponadto rozstrzygnięcia doczekają się konkursy „Pracuj bezpiecznie” oraz „Piękna zagroda wiejska”.

 

Zaprezentują się ogólnopolskie gwiazdy i lokalne talenty

 

O godzinie 16.00 na scenie wystąpi Zespół Folklorystyczny „Swaty” z Warszawy. Kwadrans później – lokalne zespoły ludowe, w tym, o godzinie 16:30, Zespół Ludowy z Gończyc. O godzinie 17:15 na scenie będzie można zobaczyć przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Żelechowie. Dziesięć minut później mieszkańcy obejrzą pokaz jazdy kartingowej Piotra Wiśnickiego, laureata Pucharu Mistrza Polski w kartingu w kategorii Mini Rotax Max. O godzinie 17:35 z repertuarem rozrywkowym wystąpi na scenie Orkiestra Dęta OSP Żelechów, natomiast o 18.00 – Andrzej Rybiński, wykonawca takich przebojów lat 70. i 80. jak „Czas relaksu”, „Nie liczę godzin i lat” czy „Pocieszanka”. Godzinę później publiczności zaprezentuje się discopolowy zespół Freaky Boys. Na godzinę 20.00 zaplanowano natomiast koncert gwiazdy wieczoru – duetu Liber i Natalia Szroeder. Zwieńczeniem imprezy będzie zabawa taneczna z zespołem Rytm, która potrwa od godziny 21.00 do północy.

 

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci

 

Dożynkom i Dniom Żelechowa towarzyszyć będzie także szereg imprez towarzyszących. Wśród tych zaplanowano między innymi wystawę płodów rolnych, kiermasz sztuki ludowej, a także stoiska informacyjne instytucji i firm związanych z rolnictwem, szkół oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Z myślą o dzieciach na terenie „Sępa” stanie dmuchany zamek, zjeżdżalnie oraz ścianka wspinaczkowa. Najmłodsi będą mogli wziąć także udział w zabawach przygotowanych przez animatorów i szczudlarzy. Imprezie towarzyszyć będzie również stoisko Foto Budki oraz akcja honorowego krwiodawstwa.

Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Powiatu Garwolińskiego oraz Samorząd Gminy Żelechów. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Tekst: Marta Kalinowska

Foto: Archiwum TG

DSC_7845

  • DSC_7845


Dodaj wydarzenie do naszego kalendarza
BEZPŁATNIE!
Napisz komentarz »