Aktualności

Młodzież zapobiega pożarom

Opublikowano 07 kwietnia 2016, autor:

W kategorii "Gimnazjum" pierwsze miejsce zajęła Kamila Kowalczyk, drugie Jakub Filipczak, a trzecie Erwin Dziubak. Na pozycjach od czwartek do szóstej uplasowali się Mateusz Rogulski, Dawid Wryk i Emilia Rybicka

Aż 51 młodych ludzi wzięło udział w powiatowych eliminacjach 39. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

 

 

Uczniowie szkół od podstawowych do ponadgimnazjalnych w czwartek na auli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 imienia Bohaterów Westerplatte w Garwolinie pisali test sprawdzający wiedzę i odpowiadali na pytania dotyczące między innymi tego, ile wynosi niebezpieczne dla życia człowieka obniżenie zawartości tlenu w powietrzu, ile powinna  wynosić minimalna wydajność hydranty wewnętrznego „33” na wylocie prądownicy czy co to jest klapa dymowa.

 

Na pierwszych miejscach dziewczęta

 

16 uczniów ze szkół podstawowych, 16 gimnazjalistów oraz 19 ze szkół ponadgimnazjalnych na zakończenie otrzymało pamiątkowe dyplomy oraz torby ze słodyczami, natomiast dla 6 najlepszych w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego i multimedialnego, miedzy innymi były to kamery cyfrowe za pierwszą pozycję, drony za uplasowanie się na drugiej oraz radioodtwarzacze za zajęcie trzeciego miejsca.

W kategorii "Gimnazjum" pierwsze miejsce zajęła Kamila Kowalczyk, drugie Jakub Filipczak, a trzecie Erwin Dziubak. Na pozycjach od czwartek do szóstej uplasowali się Mateusz Rogulski, Dawid Wryk i Emilia Rybicka.

W kategorii „Gimnazjum” pierwsze miejsce zajęła Kamila Kowalczyk, drugie Jakub Filipczak, a trzecie Erwin Dziubak. Na pozycjach od czwartek do szóstej uplasowali się Mateusz Rogulski, Dawid Wryk i Emilia Rybicka.

 

-Poziom był wyrównany. Musieliśmy przeprowadzać dodatkowe testy, aby wyłonić zwycięzców i pierwszą szóstkę -mówił Stefan Gora, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Garwolinie, gratulując wszystkim uczestnikom.

-Potrzebne były aż dwie dogrywki. Jednak dla nas zwycięzcami jesteście wszyscy, którzy dziś startowaliście -dodał Henryk Rosłaniec, komendant Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pilawie.

Najlepsi, którzy zajęli pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej, będą reprezentować powiat na eliminacjach wojewódzkich. Te odbędą się już 23 kwietnia.

 


 

WYNIKI:

Szkoła podstawowa
1. Karolina Łysiak, Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Goniwilku
2. Joanna Fryc, Publiczna Szkoła Podstawowa w Maciejowicach
3. Kamila Kołtun, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudzie Talubskiej

Gimnazjum
1. Kamila Kowalczyk, Powiatowe Gimnazjum w Żelechowie
2. Jakub Filipczak, Publiczne Gimnazjum w Maciejowicach
3. Erwin Dziubak, Publiczne Gimnazjum w Stefanowie

Szkoła ponadgimnazjalna
1. Angelika Szczygielska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Numer 1 w Żelechowie
2. Przemysław Pogoda, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie
3. Karolina Duchna, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Numer 1 w Żelechowie


 

  • W kategorii "Gimnazjum" pierwsze miejsce zajęła Kamila Kowalczyk, drugie Jakub Filipczak, a trzecie Erwin Dziubak. Na pozycjach od czwartek do szóstej uplasowali się Mateusz Rogulski, Dawid Wryk i Emilia Rybicka.
  • W kategorii "Szkoła podstawowa" najlepsze były Karolina Łysiak (I miejsce), Joanna Fryc (II miejsce), Kamila Kołtun (III miejsce)- wszystkie na zdjęciu. Na pozycjach od IV do VI znaleźli się chłopcy- Kacper Górski, Oskar Włodarczyk i Krzysztof Dadas.
  • W kategorii "Szkoła ponadgimnazjalna" na pozycjach od pierwszej do trzeciej znaleźli się Angelika Szczygielska, Przemysław Pogoda i Karolina Duchna, a miejsca od czwartego do szóstego zajęli Marcin Szarek, Rafał Siarkiewicz i Jakub Nowak.
  • 4
Napisz komentarz »