Aktualności

Kolejne umowy na budowę S17 już podpisane

Opublikowano 11 lutego 2016, autor:

Przypieczętowano rozpoczęcie prac na ponad 37-kilometrowym odcinku od węzła Lubelska pod Warszawą do początku obwodnicy Garwolina.
-Postaram się dopilnować, żeby było to zrealizowane zgodnie z planem -deklaruje poseł Grzegorz Woźniak.

Umowa między lubelskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i wykonawcami została podpisana 27 stycznia

Konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe zajmie się realizacją dwóch odcinków.

 

 

 

Pierwszy obejmuje 15,2 kilometra drogi ekspresowej S17 od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli. Wartość kontraktu wynosi około 370,5 miliona złotych.

Druga część zawiera zaprojektowanie i budowę obwodnicy wraz z węzłem drogowym w Kołbieli. Będzie to prawie 9-kilometrowa dwujezdniowa droga ekspresowa, po dwa pasy w obie strony. Wartość kontraktu wynosi około 225,5 milionów złotych.

Kolejny, 13-kilometrowy, odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej, od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina, zaprojektuje i zbuduje firma Budimex. Inwestycja wyniesie blisko 290 milionów złotych.

Zgodnie z umową wykonawcy mają 34 miesiące na oddanie inwestycji do użytkowania. W ten czas nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca przypadających na prace w terenie. Oznacza to, że kierowcy będą mogli skorzystać z trasy w połowie 2019 roku.

 

Poseł: -To historyczna data!

 

Umowa między lubelskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a wykonawcami została podpisana w środę, 27 stycznia.

Alfred Watzl, członek zarządu Strabag zapewnia, że wykonawca postara się być jak najmniej kłopotliwy dla gmin, przez które będzie przebiegała budowana przez nich trasa.

-Dla kierowców, poruszających się od strony Lublina, nowa droga znacząco skróci czas podróży. Zwiększy też płynność komunikacji, przyczyniając się do podniesienia jej bezpieczeństwa. To, co jednak dla okolicznych gmin będzie najważniejsze, to potencjalne przyśpieszenie rozwoju terenów przyległych do drogi ekspresowej –zapowiada Watzl.

Poseł Grzegorz Woźniak uważa, że dzień podpisania ostatnich umów na budowę S17, jest datą historyczną dla rozwoju powiatu garwolińskiego.

-Po zrealizowaniu tego zadania otwierają się nowe możliwości przed naszą ziemią -stwierdza parlamentarzysta.

Przyczyni się ono to do rozwoju przedsiębiorczości, powstania nowych zakładów i miejsc pracy. Zdecydowanie ułatwi komunikację ze stolicą, w której pracuje wielu mieszkańców powiatu.

-Cieszę się, że dopilnowaliśmy tej sprawy. Dziękuję wszystkim, którzy zabiegali o modernizację drogi. Postaram się dopilnować, żeby ta inwestycja była zrealizowana zgodnie z planem -zapowiada.

Trwają już prace projektowe na pozostałym, blisko 59-kilometrowym odcinku, od końca obwodnicy Garwolina do węzła Kurów Zachód.

 


W najbliższym czasie na łamach tygodnika Twój Głos-gazeta powiatu garwolińskiego przybliżymy szczegółowo planowany przebieg S17 na terenie powiatu garwolińskiego.


 

Umowa między lubelskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i wykonawcami została podpisana 27 stycznia

Umowa między lubelskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i wykonawcami została podpisana 27 stycznia

 

 

Tekst: Jarosław

Zdjęcie: www.gddkia.gov.pl

 

 

 

Napisz komentarz »