Aktualności, Kalendarz wydarzeń

Finał Wielkiej Orkiestry już jutro!

Opublikowano 09 stycznia 2016, autor:

Centrum Sportu i Kultury informuje, że 10 stycznia już po raz 24. odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka przebiega pod hasłem: „Mierzymy wysoko”. Zebrane podczas akcji fundusze, zostaną przekazane na wsparcie opieki medycznej najmłodszych i najstarszych pacjentów (Pediatria oraz Godna opieka ludzi w podeszłym wieku).

wośp2016
10 stycznia 2016

 

 

Tradycyjnie siedzibą sztabu w Garwolinie jest Centrum Sportu i Kultury.

-W tym roku zarejestrowaliśmy 102 wolontariuszy, którzy w niedzielę wyruszą na ulice Garwolina, Wilgi, Łaskarzewa, Trojanowa, Stefanowa i Żelechowa, by zbierać datki do puszek. Każdy z nich ma identyfikator, który jest gwarantem i potwierdzeniem tego, że osoba zbierająca pieniądze jest rzeczywiście wolontariuszem. Chęć udziału w akcji zgłosiło około 120 uczestników. Niestety nie wszystkim udało się dopełnić formalności -mówi szefowa sztabu Aneta Mikulska.

W dzień finału w Centrum Sportu i Kultury przewidziane są liczne akcje, wspierające imprezę.
Od godziny 12:00 do 14:00 na Hali sportowej przy ZS nr 1 specjalnie dla Orkiestry zagra Garwolińska Liga Piłkarska.

Na dwie godziny przed rozpoczęciem rozgrywek będzie można wziąć udział w konkursach sprawnościowych, w których do wygrania są między innymi:
– karnet na mecze Legii Warszawa
– kolacja w restauracji Primavera
– wiele innych nagród rzeczowych
Warunkiem przystąpienia do konkursu, jest złożenie dobrowolnego datku do puszki WOŚP.

O godzinie 15:30 kino Wilga wyświetli film „Mysi agenci”. Wstęp na salę kinową nie będzie biletowany. Zamiast tego przed wejściem czekać będą wolontariusze z puszką.

O godzinie 18:00 natomiast, na sali kinowej wystąpi Teatr Rękawiczka ze spektaklem „Romance” zainspirowanym „Balladami i romansami” Adama Mickiewicza. „Romance” to romantyczna opowieść o miłości, zdradzie, winie i karze, pełna niedopowiedzeń, pytań i przewrotnego humoru. Reżyserem spektaklu jest Izabela Rękawek, a opiekę artystyczną nad przedstawieniem objął Bartłomiej Ostapczuk. Wstęp na przedstawienie odbywa się na zasadzie dobrowolnego datku do puszki wolontariuszy, czekających przed salą kinową.

Zaraz po spektaklu odbędzie się licytacja gadżetów orkiestrowych. W tym roku między innymi powalczyć będzie można o: koszulki WOŚP, zegarek na ścianę, kalendarze, płytę zespołu VooVoo.

Do swojej siedziby 10 stycznia zaprasza także Oddział Banku Pekao SA w Garwolinie. W godzinach 15:00-20:00 przy ulicy Kościuszki 32 dzieci będą zachęcane do tworzenia obrazów związanych z WOŚP i otrzymają słodki poczęstunek.

Zachęcamy do włączenia się w akcję!

 

24_final

 

  • 24_final


Dodaj wydarzenie do naszego kalendarza
BEZPŁATNIE!
Napisz komentarz »