Aktualności, Ludzie

Dołącz do wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”

Opublikowano 27 sierpnia 2015, autor:

Rusza kolejna, szesnasta już edycja „Szlachetnej Paczki” – projektu Stowarzyszenia WIOSNA, którego celem jest pomoc materialna osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W chwili obecnej trwa rejestracja wolontariuszy.

szlachetna-paczka

Po raz pierwszy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego pomogła potrzebującym w 2000 roku. Wówczas obdarowanych zostało 30 ubogich rodzin. Od tego czasu „Szlachetna Paczka” zyskała wymiar ogólnopolski łącząc działania setek tysięcy osób. Tylko w 2014 roku projekt zjednoczył niemal milion Polaków udzielając pomocy za ponad 340 milionów złotych.

W maju ruszyła rekrutacja liderów „Szlachetnej Paczki” – osób koordynujących pracę wolontariuszy, pozyskujących adresy rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej oraz znajdujących darczyńców. W chwili obecnej trwa natomiast rejestracja wolontariuszy – osób, które po przeszkoleniu ruszą odwiedzać potrzebujące rodziny, będą współpracować z darczyńcami oraz innymi pomocnikami w rejonie.

Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” działają w okresie od października do początku stycznia. Udział w projekcie rozpoczyna organizowane przez Stowarzyszenie WIOSNA szkolenie. W grudniu wolontariusze dostarczają paczki przygotowane przez darczyńców do potrzebujących rodzin, natomiast w styczniu uczestniczą w Gali Ogólnopolskiej Paczki, podsumowującej poszczególne edycje projektu.

 

 

Wolontariuszem „Szlachetnej Paczki” może zostać osoba, która:

– ma ukończone 18 lat,
– kocha ludzi i ma łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
– chce pomagać i jest gotowa szukać kreatywnych rozwiązań, aby pomoc była mądra i skuteczna,
– jest samodzielna i wytrwała w dążeniu do celu,
– bierze odpowiedzialność za swoje działania i ich efekty.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony: www.superw.pl

Napisz komentarz »