Łaskarzew, Z życia szkół

Czas na podsumowanie – sukcesy uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie w roku szkolnym 2014/2015

Opublikowano 24 lipca 2015, autor:

To był udany rok szkolny. Uczniowie z „dwójki ” mogą pochwalić się wieloma sukcesami w różnych dziedzinach na szczeblu powiatu, województwa, diecezji, a nawet kraju.

Sukcesy uczniów z Łaskarzewa

Piosenka …
Piękny głos uczniów z ZS nr 2 cieszy się uznaniem i jest nagradzany w różnych przeglądach piosenek.
Nie zabrakło uczniów z ,,łaskarzewskiej dwójki” w Powiatowym Konkursie Piosenki Religijno-Patriotycznej, który odbył się w listopadzie . Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Alot, Aleksandra Wiałow, Aleksandra Kuszmierek, Patrycja Balas, Aleksandra Blachowicz, Izabela Krawczyk, Malwina Rezwow. Dziewczęta z gimnazjum zespołowo zajęły I miejsce. Do konkursu zostały przygotowane przez panią Różę Siejkę.
W VI Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Zuchowej, który odbył się 11 kwietnia 2015 r. w garwolińskim Centrum Sportu i Kultury wzięło udział 11 drużyn. Zadaniem każdej drużyny było zaśpiewanie dwóch piosenek harcerskich.
Harcerze starsi z 100. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej ,,Arbaro” zajęli I miejsce. Do konkursu harcerzy w składzie: Izabela Krawczyk, Piotr Popławski, Kinga Wiałow, Maja Konowrocka, Jagoda Szumilas przygotowała drużynowa pwd. Sylwia Larkiewicz.
Dnia 29 maja 2015r. w Garwolinie odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Zaprezentowały się na nim uczennice naszego gimnazjum w składzie: Malwina Rezwow, Aleksandra Kuszmierek, Aleksandra Wiałow.
Wykonały utwór pt. ,,Twist na zdrowie” i zajęły I miejsce, kwalifikując się tym samym do dalszego etapu na szczeblu wojewódzkim, który odbył się w Siedlcach. Uczennice zdobyły na tym etapie II miejsce. Opiekunem śpiewających dziewcząt była pani Róża Siejka

Prezentacje multimedialne…
W dniu 18 maja 2015r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie odbył się II etap konkursu pt. „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – PATRON RODZIN”. Była to VI edycja konkursu na najlepszą prezentację multimedialną dla uczniów klas IV-VI z województwa mazowieckiego. Honorowy patronat objął Biskup Diecezji Płockiej Piotr Libera. Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować prezentację dotyczącą myśli przewodniej konkursu. Autorzy wyłonionych do drugiego etapu prac zaprezentowali je osobiście Komisji Konkursowej. I miejsce na szczeblu województwa zajęła uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Łaskarzewie Zofia Blachowicz. Opiekunem uczennicy był pan Dariusz Zawadka.

Pięknie recytujemy…
Uczennice ZS nr 2 w ostatnim czasie odniosły znaczące sukcesy w konkursach recytatorskich. Ich umiejętności zostały docenione na szczeblu powiatowym i diecezjalnym.
W Walentynkowym Konkursie Recytatorskim – 12.02.2015 r. z okazji 80. rocznicy urodzin Haliny Poświatowskiej “Miłość – tak ona jedna nie podlega upływowi czasu […] trwa” uczennica klasy VI – Wiktoria Rezwow otrzymała wyróżnienie. Do konkursu została przygotowana przez panią Barbarę Bałuk.
W Powiatowym Konkursie Recytatorskim,, Józef Stachowski- poeta z moich stron” uczennica klasy II gimnazjum Patrycja Balas zajęła 3. miejsce.
W Diecezjalnym Konkursie Recytatorskim „Pamięci Jana Pawła II” dla szkół podstawowych, który odbył się w Mokobodach uczennica klasy V, Maja Konowrocka otrzymała wyróżnienie.
W tym konkursie wzięło udział 70 uczniów z 13 szkół podstawowych.
W Diecezjalnym Konkursie Recytatorskim „ Słuchajcie moich pieśni… ”, który odbył się w Grębkowie uczennica klasy IIIb gimnazjum Aleksandra Kuszmierek uzyskała I miejsce, recytując utwór „Łaska”.
Ww. uczennice do konkursów recytatorskich przygotowała pani Bożena Niewczas.
W eliminacjach powiatowych Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego uczennica klasy IVB – Lilianna Teodorowicz zdobyła III miejsce. Jej opiekunem była pani Maria Pawelec.

 

Sukcesy uczniów

 

Młodzi poeci odnoszą sukcesy…
W XV Edycji Wojewódzkiego Konkursu na Tomik Literacki Młodych Autorów o Tematyce Przyrodniczej pod Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II uzyskali dwa wyróżnienia.
Jan Wichowicz – uczeń klasy V – wyróżnienie plastyczne
Paulina Janisiewicz – uczennica klasy V – wyróżnienie literackie. Uczniów przygotowała pani Bożena Niewczas.

Prace plastyczne…
Katarzyna Radzik – uczennica klasy V w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla uczniów szkół podstawowych,
pn.„Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!’’ zajęła II miejsce na etapie powiatowym.
(na konkurs wpłynęło 161 prac z 21 szkół)

Sport…
Sportowa jesień w Zespole Szkół nr 2 w Łaskarzewie upłynęła na wielu sukcesach. Zespół dziewcząt z gimnazjum startował w otwartym Turnieju Szkół Średnich i Gimnazjalnych w piłce siatkowej o Puchar Dyrektora LO Sobolew. W całym turnieju startowało 8 drużyn. Nasze dziewczęta zajęły V miejsce, a wśród gimnazjów II miejsce. 2 grudnia 2014 r. w Wildze odbył się Turniej Powiatowy w piłce siatkowej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Wilga. Startowało 6 zespołów. Nasz zespół zdobył III miejsce i okazały puchar. Sukces ten to zasługa siatkarek w składzie:
Balas Weronika, Balas Patrycja, Prokop Karolina, Pawelec Weronika, Alot Natalia, Haduch Natalia, Węgier Weronika, Świerczyńska Marta, Głażewska Agnieszka, Kuszmierek Aleksandra, Blachowicz Aleksandra. 29 XI 2014 r.w Zespole Szkół w Starym Pilczynie odbył się Turniej Piłki Nożnej chłopców o Puchar Dyrektora szkoły. Startowało 5 szkół, a nasi chłopcy zajęli zaszczytne II miejsce. Skład drużyny to:
Zamojski Arek, Jankowski Michał, Brzostowski Albert, Wyrzykowski Konrad, Bednarczyk Jan, Kruszewski Miłosz, Biernat Kuba, Wirtek Damian, Wójcik Darek, Latuszek Marcin, Przybysz Maksym, Szypulski Seweryn, Michalczyk Kuba
Opiekunem siatkarek i piłkarzy był pan Jarosław Blachowicz.
W finale powiatu w mini piłce nożnej dziewcząt nasz zespół zdobył IV miejsce. Opiekunem zespołu była pani Justyna Rudka.
W Powiatowej Lekkoatletycznej Gimnazjadzie uczennica klasy I gimnazjum Agnieszka Głażewska zajęła I miejsce w pchnięciu kulą do zawodów przygotowała ją pani Justyna Rudka. Natomiast uczennica klasy III B gimnazjum Natalia Haduch zajęła III miejsce w skoku w dal. Opiekunem był pan Jarosław Blachowicz.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów
Wymienione konkursy obejmują tylko te, które odbywały się poza szkołą.W ciągu roku w naszej szkole miały miejsce liczne konkursy odbywające się tylko wśród społeczności szkolnej. Miały one rozwijać zainteresowania uczniów w różnych dziedzinach, pokazywać talenty uczniów i uczyć zdrowej rywalizacji. Stanisław Staszic napisał:
,,Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.”
Taka idea przyświeca nauczycielom i wychowawcom
z Zespołu Szkół nr 2 w Łaskarzewie, którzy zachęcają swoich uczniów do rozwijania posiadanych talentów.

 

opracowała Bożena Niewczas

  • Sukcesy uczniów
Napisz komentarz »