REKLAMA

Aktualności, Z życia szkół

Szkoła na Długiej ma już 100 lat!

Opublikowano 17 października 2018, autor:

Zbliża się zacny jubileusz istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Szkoła, jak niepodległa ojczyzna, obchodzi 100-lecie.

 

 

 

Przygotowania do jubileuszu 100-lecia szkoły trwają od wielu miesięcy. Plan obchodów z dnia na dzień stawał się coraz bardziej atrakcyjny, a zjazd absolwentów jest zwieńczeniem roku jubileuszowego, bo szereg wydarzeń z nim związanych trwał już od dawna. Wśród działań jubileuszowych jest projekt „100 zdjęć przez 100 dni” prowadzony przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO w Garwolinie na Facebooku i Instagramie.

Codziennie od lipca, przez 100 dni, na profilach stowarzyszenia pojawia się jedno zdjęcie z historii szkoły, a także informacje dotyczące zjazdu. Dzięki temu wiedza o jubileuszu dotarła do wielu osób, które nie mieszkają już w Garwolinie, a czasami nawet w Polsce. Najpopularniejszy post z informacjami o zjeździe został udostępniony ponad 100 razy i dotarł do ponad 16 tysięcy użytkowników z całego kraju.

-Często absolwenci, odnajdując na zdjęciach siebie lub swoich nauczycieli, w komentarzach dzielą się wspomnieniami ze szkolnych czasów, a także udostępniają swoje archiwalne zdjęcia. Udało się stworzyć grono zainteresowanych codziennymi zdjęciami z historii szkoły, dzięki czemu informacje o Jubileuszu Szkoły docierają do coraz większej liczby osób –mówi jedna z organizatorek Agnieszka Maczkowska.

 

Bogaty program

 

Nad całością organizacji jubileuszu czuwa społeczność szkolna, a także, powołany na tę okoliczność, Komitet Organizacyjny Jubileuszu 100-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego.

Jak podczas każdego Jubileuszu, tak i tym razem nie zabraknie połączenia tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością, wspomnień z planami na przyszłość.

Uroczyste obchody 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie  będą dwudniowe. Odbędą się 19 i 20 października. W piątek szkoła świętować będzie uroczyste ślubowanie i czapkowanie uczniów klas pierwszych liceum. W sobotę odbędzie się zjazd i wielki bal absolwentów. Od godz. 8:00 trwać będzie rejestracja uczestników w budynku liceum. O godz. 8:30 korowód ze szkoły przemaszeruje do kolegiaty Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, gdzie o godz. 9:00 zostanie odprawiona msza jubileuszowa. Po eucharystii nastąpi złożenie kwiatów pod kamieniem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

O godz. 10:30 na hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury odbędzie się program okolicznościowy. Na godz. 13:00 zaplanowano odsłonięcie pomnika jubileuszowego przed szkołą. Obelisk będzie upamiętniaj zarówno jubileusz szkoły, jak i rocznicę odzyskania niepodległości.

O godz. 15:00 odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa, a później rozpoczną się spotkania rocznikowe w salach lekcyjnych, podczas których wrócą wspomnienia ze szkolnych lat. Ostatnim punktem obchodów będzie bal absolwentów w Hotelu „Miętne”.

To będzie ważne wydarzenie nie tylko w historii szkoły, ale także miasta i powiatu. Zachęcamy więc do udziału w nim!

Napisz komentarz »