Aktualności, Sobolew, Z gmin, Z życia szkół

Pozyskali blisko 24 litry krwi

Opublikowano 12 grudnia 2016, autor: JS.

Mimo krótkiego czasu na promocję, druga w tym roku akcja krwiodawstwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie, zakończyła się sukcesem.

Krew oddawali głównie pełnoletni uczniowie z klas trzecich. Podobnie jak podczas  dotychczasowych akcji, pojawili się także absolwenci. Tradycyjnie krew oddał matematyk Paweł Kalbarczyk. Łącznie pozyskano blisko 24 litry bezcennego płynu od 53 osób.

 

Organizatorkami akcji na terenie szkoły były jak zwykle nauczycielki biologii. Pomagali im uczniowie. To oni przygotowali dekorację i smaczne ciasteczka.

Jak wyjaśniają nauczycielki, termin listopadowej akcji był dla nich wielką niespodzianką. Informację o tym, że jest wolny ambulans i istnieje możliwość zorganizowania w szkole zbiórki tym razem otrzymały dosyć późno. Było więc bardzo mało czasu na zaplanowanie i zorganizowanie przedsięwzięcia.

-Wobec powyższego akcja ta była sprawdzianem tego, jak promujemy honorowe krwiodawstwo -nadmieniają.

Wciągu jednej doby młodzież zdołała tak rozpropagować planowaną akcję, że liczba osób  chętnych do oddania krwi nie była mniejsza, niż na poprzednich akcjach planowanych z bardzo dużym wyprzedzeniem.

-Postawa uczniów podczas organizowania akcji i liczba chętnych do oddania krwi są dowodem na to, że młodzież z Sobolewa honorowe krwiodawstwo ma już we krwi -zauważają nauczycielki biologii.

Dziękują krwiodawcom za udział w akcji oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że przedsięwzięcie mogło się odbyć.

 

Napisz komentarz »