REKLAMA

Aktualności, Samorząd

„Mamy najsilniejszą drużynę”

Opublikowano 11 września 2018, autor:

Ludowcy odsłaniają kolejne wyborcze karty. Znamy kandydatów z okręgu żelechowsko-trojanowskiego, garwolińskiego oraz łaskarzewsko-wilżańskiego do Rady Powiatu. O funkcję radnego sejmiku województwa mazowieckiego będzie ubiegał się Jerzy Piesio.

 

 

Prezes zarządu powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego Marek Chciałowski zaprezentował kandydatów podczas dwóch konferencji prasowych.

Przez ostatnie dwie kadencje PSL przewodziło w zakresie kierowania powiatem. Po ostatnich wyborach mieliśmy 10 radnych, największą liczbę. Należy popatrzyć na nasz dorobek, który jest imponujący. Budżet inwestycyjny z ostatniej kadencji to 90 mln zł – mówił włodarz powiatu, dodając, że największym sukcesem jest budowa nowej siedziby starostwa.

Piesio do sejmiku

Wiadomo już, że do sejmiku z ramienia PSL startował będzie sekretarz powiatu Jerzy Piesio. Według Marka Chciałowskiego to osoba, która zna dokładnie problemy powiatu garwolińskiego i wie, co trzeba zrobić, żeby ten powiat na arenie Mazowsza dostawał coraz większe środki i realizował zadania potrzebne dla powiatu, ale sfinansowane przez województwo mazowieckie. Sam zainteresowany zdradził, że podjął decyzję o kandydowaniu za namową wielu osób.

Znam problemy ludzi, potrafię jej rozwiązywać i myślę, że osoba, która taką ma wiedzę, powinna reprezentować powiat garwoliński. W powiecie jest do zrobienia bardzo wiele, chociażby wały, drogi wojewódzkie -podkreśla kandydat.

Jerzy Piesio zaznaczał, że ma wieloletnie doświadczenie, które zdobywał pracując w Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych, w klubie Wilga Garwolin, w administracji rządowej, gdy istniał Urząd Rejonowy, w centrali KRUS i obecnie w administracji samorządowej, gdzie pełni funkcję sekretarza powiatu.

 Piątka z Żelechowa i Trojanowa

Kobiece grono kandydatów PSL reprezentuje Antonina Maraszek z Budzisk w gminie Trojanów. Od 9 lat jest tam dyrektorem szkoły. To wieloletnia nauczycielka i pedagog. Kandydatka podkreśla, że całe życie pracowała i mieszkała na wsi, dlatego zdecydowała się kandydować z ramienia PSL. Kolejną kandydatką jest Krystyna Wieczorkiewicz – pedagog w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie. Społecznik, prezes stowarzyszenia, współorganizatorka różnych przedsięwzięć na terenie Żelechowa. Społeczność Trojanowa chce reprezentować Mirosław Pyra – radny od trzech kadencji. Jego zamiłowania to leśnictwo i pszczelarstwo. Uważa, że PSL to partia „z krwi i kości”. Zaznacza także, że przez trzy kadencje udało się bardzo dużo zrobić, w tym wykonać jedną z największych inwestycji – wartą ok. 1,5 mln zł – most z zaporami wodnymi w Woli Życkiej na rzece Okrzejce. Kolejnym radnym, który będzie ubiegał się o reelekcję jest Krystian Kania – przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów. Jego zdaniem w ostatnich czterech latach udało się wykonać liczne inwestycje w infrastrukturę drogową na terenie gminy Żelechów, jak i Trojanów. Do powiatu ze wsparciem ludowców będzie kandydował także Albert Prządka, który wspólnie z ojcem prowadzi gospodarstwo rolne w Goniwilku. Jest też wokalistą w zespole Rytm Garwolin. Prowadzi także swój projekt muzyczny – Pertti.

Piątka łaskarzewsko-wilżańska

Teresa Orowiecka jest kandydatką PSL z terenu gminy Łaskarzew. Ma duże doświadczenie w zakresie rolnictwa. Była wieloletnim kierownikiem oddziału KRUS w Garwolinie. Pracowała także jako doradca w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego. O reprezentowanie Łaskarzewa po raz kolejny ubiegać będzie się Józef Tomala – lekarz z 50-letnim doświadczeniem, kierownik ośrodka zdrowia w Łaskarzewie. Ma bogate doświadczenie samorządowe. Obecnie jest członkiem Zarządu Powiatu. Przez dwie kadencje był także przewodniczącym Rady Miasta Łaskarzew. Od lat związany jest z klubem „Promnik”. Z Łaskarzewa kandydować będzie także Monika Krawczyk – nauczyciel w Zespole Szkół nr 2.

Po raz kolejny swoich sił jako kandydat do Rady Powiatu spróbuje Paweł Dziubak – obecny przewodniczący Komisji Oświaty. Przez jedną kadencję pracował w Radzie Gminy Wilga. Jest dyrektorem szkoły w Żabieńcu i nauczycielem z ponad 30-letnim stażem. Wilżańskie tereny chce reprezentować na forum powiatu również Szymon Woźniak – wieloletni wójt.

Szóstka z Garwolina

PSL do Rady Powiatu z terenu miasta Garwolin wystawiło sześć osób, w tym trzy panie. Jedną z nich jest Małgorzata Ostałowska-Tracz. Jest dyrektorem przedszkola w Osiecku, pedagogiem z doświadczeniem. Chce wspomóc Radę Powiatu w zakresie oświaty. Podobny cel stawia sobie Agnieszka Majewska – nauczyciel matematyki i informatyki. W gronie kobiet znalazła się także Bronisława Ornat – była dyrektor Wydziału Komunikacji oraz była dyrektor Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Łaskarzew. O kolejną kadencję będzie ubiegał się także Marcin Kobus – właściciel zakładu fotograficznego, który jest obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. O funkcję radnego powalczy także Michał Kalbarczyk – doktor historii, nauczyciel i autor wielu publikacji historycznych. Stawkę zamyka Marek Piotrowski – nauczyciel i wicedyrektor z garwolińskiego „Ekonomika”. Kandydaci podkreślają, że priorytetem w mieście jest poprawa bezpieczeństwa w mieście poprzez modernizację dróg, a także sprawy oświatowe.

 

Kandydaci PSL z Trojanowa i Żelechowa oraz Jerzy Piesio – kandydat do sejmiku

Napisz komentarz »