REKLAMA

Aktualności

IX AVON kontra przemoc-biegnij w Garwolinie

Opublikowano 17 czerwca 2018, autor:

Ulicami Garwolina już dzisiaj pobiegną zawodnicy IX edycji biegu AVON kontra przemoc-biegnij w Garwolinie. Też startujecie?

 

 

 

Jak co roku, uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse – 10 km i 2 km. Obie trasy będą prowadziły głównymi ulicami Garwolina. Z pewnością wszystkim towarzyszyć będzie gorący doping kibiców.

-Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w Garwolinie fantastycznych biegaczy z całej Polski. Mamy także nadzieję, że wśród nich jak zawsze będzie duża grupa zawodników i zawodniczek z naszego powiatu. To dla nas ogromna satysfakcja, kiedy obserwujemy wbiegających na metę, zadowolonych uczestników naszego biegu -mówi Michał Kopik, dyrektor biegu AVON kontra przemoc-biegnij w Garwolinie.

Punktualnie o godzinie 12:00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego na 10 km. Kilka minut później wystartuje Bieg Rodzinny na 2 kilometry – impreza towarzysząca, ale wcale niemniej ważna.

-To bieg skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Postanowiliśmy jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten bieg i stworzyliśmy dodatkowe kategorie dla dzieci oraz klasyfikację rodzinną -podkreśla Kopik.

 

Z myślą o kobietach

Bieg AVON kontra przemoc to wydarzenie szczególne z wielu powodów. Liczy się w nim dobra zabawa, meta sportowa i szczytny cel. Część środków pozyskanych ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przeznaczona na rzecz wielkiej kampanii AVON konta przemoc, zainaugurowanej w 2004 roku w USA, obecnie prowadzonej w ponad 50 krajach na całym świecie. Działania w ramach tej społecznej inicjatywy w pierwszej kolejności budują świadomość istnienia problemu, edukacji w zakresie rozpoznania symptomów oraz możliwości pomocy osobom doświadczającym przemocy.

Bieg został stworzony z myślą o kobietach i specjalnie dla nich – pewnie dlatego, aż 32 procent uczestników stanowią kobiety, co jest rekordem w skali kraju. Jednym z przywilejów pań jest niższa opłata startowa.

AVON kontra przemoc już dwukrotnie został doceniony przez samych biegaczy. Uczestnicy biegu, oddając głos w plebiscycie organizowanym przez portal Maratonypolskie.pl, przyznali imprezie w Garwolinie między innymi tytuł Najlepszego biegu w Polsce na 10 km.

Bieg jest też głównym wydarzeniem i częścią obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego.

 

W poprzednim roku dystans 10 km jako trzeci pokonał Robert Głowala. Zawodnik Wilgi Garwolin powtórzył sukces sprzed dwóch lat i przedzielił na mecie trójkę Kenijczyków. Najlepszy był Abet Kibet Rop, zaś za nim finiszował Silas Kiprono Too.

Napisz komentarz »