Aktualności

Dwudniowe świętowanie w Łaskarzewie

Opublikowano 30 lipca 2019, autor:

W trzeci weekend sierpnia mieszkańcy Łaskarzewa będą bawili się na Dniach Miasta, które podsumują obchody 600 lecia uzyskania praw miejskich.

Tegoroczne Dni Miasta wpisują się w obchody nadania praw miejskich. Wracamy do tradycji świętowania przez dwa dni -mówi burmistrz Anna Laskowska.

Sobotę (17 sierpnia) wypełni blok zajęć sportowych i zabawa pod gołym niebem. Od godziny 7:00 będą trwały Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta. Na 15:00 zaplanowano zawody sportowe oraz przegląd młodzieżowych zespołów weselnych.

Uroczystości niedzielne rozpoczną się o 11:00 mszą w intencji mieszkańców, odprawioną na cmentarzu parafialnym. Na 12:30 zaplanowano przemarsz korowodu do Parku Alejki -miejsce festynu. Pół godziny później z koncertem wystąpi łaskarzewska orkiestra dęta.

O 13:30 odbędzie się część oficjalna: powitanie gości, przemówienia burmistrz i zaproszonych gości oraz wręczenie wyróżnień i podziękowań. Pół godzin później rozpoczną się koncerty: Izy Krawczyk, Skolim, Kamili Figielskiej, Oli Narojczyk i Raplay.

Na 17:30 zaplanowano wspólne jubileuszowe zdjęcie wszystkich mieszkańców Łaskarzewa.

Podczas wieczornego bloku koncertów wystąpią Abba Family, Trzy Korony 2000 i Vieri. Zakończenie festynu przewidziano na 22:00.

-W niedzielę pojawi się więcej elementów związanych z historią i kulturą Łaskarzewa. Będzie księga pamiątkowa, wspólne zdjęcie, cukierki „urodzinowe”, pyzy i cynamonki. Wystąpią młodzi utalentowani artyści z Łaskarzewa. Chcemy pochwalić się sami przed sobą, powspominać i bawić się. Gorąco zapraszam wszystkich do  udziału w urodzinach miasta -pani burmistrz podsumowuje i zachęca do uczestnictwa.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Senatu Maria Koc, poseł Grzegorz Woźniak i starosta garwoliński Mirosław Walicki.

Twój Głos Gazeta Powiatu Garwolińskiego sprawuje nad Dniami Miasta patronat medialny.

Napisz komentarz »