Aktualności, Kalendarz wydarzeń, Kultura, Rozrywka

WOŚP zagra już 27. raz

Opublikowano 11 stycznia 2019, autor:

W tym roku będzie można wspierać zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 stycznia.Będzie to okazja, by wrzucić datki do puszek czy wziąć udział w licytacji.

Dochód zostanie przeznaczony na sprzęt, który trafi do placówek z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Serduszek nie zabraknie

W Centrum Sportu i Kultury będzie wielkie granie, kwestowanie i licytowanie. Podczas finału 90 wolontariuszy będzie kwestować z puszkami na terenie całego powiatu i tradycyjnie rozdawać serduszka w zamian za datki. Można również pomóc, biorąc udział w licytacji, która odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury o godzinie 19:00. Oprócz tradycyjnych orkiestrowych gadżetów, takich jak zegar ścienny, koszulki i kalendarze, będą przedmioty przekazane przez ofiarodawców – między innymi złote serduszko, vouchery na przejazd trasy XI Garwolińskiego Rajdu Motocyklowego w koszu motocykla z numerem startowym 1 i 2, kalendarz wydany specjalnie na 100-lecie oraz pakiet startowy z numerem 1 wraz z koszulką imienną na coroczny ogólnopolski bieg na 10 km, który odbywa się podczas Dni Garwolina.

Wszyscy, którzy chcą wspomóc Fundację CSiK zachęca do przyniesienia wartościowych przedmiotów bezpośrednio na licytację. Całkowity dochód z licytacji i kwesty zostanie przeznaczony na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Podczas finału w Centrum Sportu i Kultury odbędą się koncerty. Na scenie będzie można zobaczyć i usłyszeć lokalnych artystów. O godzinie godz. 17:00 zagra zespół Tarło, o 18:00 Don`t Look Back, a o 20:00 posłuchamy Kumpel Bluesa.

Również w Pilawie

Wydarzenie zostanie zorganizowane na hali sportowej przy ul. Letniskowej 4. Spotkanie z tej okazji rozpocznie się o 16:30 od programu na „Ludową Nutę”, czyli występu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Gocławiu. Następnie z koncertem zaprezentują się członkowie Orkiestry Dętej OSP Pilawa.W przerwie odbędzie się licytacja pamiątek 27. Finału WOŚP. Tuż po będzie druga odsłona występu orkiestrantów. Następnie na scenę wyjdzie młodzież z pilawskiej szkoły podstawowej. Od 17:00 do 19:30 będzie można zobaczyć warsztaty ratownictwa medycznego. O 20:00 będzie „Światełko do Nieba”, czyli w tym roku symboliczne zapalenie zimnych ogni.

Organizatorami pilawskiego 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury, Publiczna  Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?
Napisz komentarz »