REKLAMA

Aktualności

Tegoroczny Sylwester jeszcze z fajerwerkami

Opublikowano 27 grudnia 2018, autor:

GARWOLIN Podczas powitania Nowego Roku będą sztuczne ognie. Tymczasem dla naszych zwierzaków może to oznaczać duży stres.

Podczas tegorocznego Sylwestra tradycyjnie z górki na Zarzeczu będą puszczane fajerwerki.

-Już wcześniej było to zaplanowane i zostało złożone zamówienie. Dlatego w tym roku będziemy strzelali -wyjaśnia Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Dodaje, że sylwestrowy pokaz sztucznych ogni jest raczej „symboliczny” i mniejszy, niż podczas Dni Garwolina. Zauważa, że gdyby zrezygnować z miejskiego pokazu, to będą strzelali mieszkańcy, a tak naprawdę więcej huku jest z prywatnego puszczania fajerwerków.Pytany przez nas, mówi, że bezpośrednio do CSiK nie zgłaszały się żadne osoby lub organizacje z apelem o rezygnację ze sztucznych ogni ze względu na dobro zwierząt.

-Jedynie z panią burmistrz rozmawiałem o akcji rezygnowania z fajerwerków przez niektóre miasta. My jednak już mieliśmy fajerwerki zamówione -dodaje.

Jak mówi, jeśli chodzi o przyszły rok, to sprawa jest otwarta i ustalenia mogą być inne.Dodaje, że rozumie obawy właścicieli czworonogów, bo sam ma psa i musi go pilnować w Sylwestra. Przyznaje, że on osobiście chętnie wycofałby się z pokazu sztucznych ogni podczas Sylwestra.

-Nie są to jednak moje obchody ale miejskie -zaznacza.

Coraz więcej miast w Polsce rezygnuje z pokazów sztucznych ogni podczas witania Nowego Roku. Argumentują to dobrem zwierząt oraz bezpieczeństwem mieszkańców.

Napisz komentarz »