Aktualności, Z życia szkół

„Spisali się” na dyktandzie

Opublikowano 27 kwietnia 2017, autor:

Dzieci, młodzież i dorośli – w sumie 39 osób wzięło udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym „Ortograficzna wiosna 2017” w Miastkowie Kościelnym.

Z językowymi łamigłówkami zmierzono się 4 kwietnia w Publicznym Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym. Honorowymi gośćmi był wójt Jerzy Jaroń oraz przewodniczący Rady Gminy Marcin Zając. Z dyktandem zmierzyli się również dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele środowiska lokalnego. Uczestnicy pisali autorskie dyktanda przygotowane przez polonistki pracujące w gimnazjum – Ewę Dziewit oraz Marzenę Gawryś. Motyw przewodni dyktanda dla dzieci ze szkół podstawowych wiązał się ze sposobami spędzania wolnego czasu, natomiast dorośli i gimnazjaliści pisali o trudnej sztuce układania tekstu z trudnościami ortograficznymi.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Julia Włodarczyk, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu. Drugie – należało do Klaudii Migas z tej samej szkoły. Trzeci był Paweł Szczygielski, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Miastkowie Kościelnym. Wśród uczniów Publicznego Gimnazjum im. L. Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym najlepsi okazali się: Magdalena Paduch, Roman Emanuel Śliński i Klaudia Rosłaniec.

Mistrzynią ortografii gminy Miastków Kościelny w kategorii osób dorosłych została Małgorzata Dąbrowska. Drugie miejsce zdobyła Izabela Paśnicka, a trzecie – Waldemar Pogoda.

Laureaci zostali nagrodzeni statuetkami oraz pamiątkowymi dyplomami ufundowanymi przez wójta.

Napisz komentarz »