REKLAMA

Aktualności, Borowie, Z gmin

Siłownia jest już większa

Opublikowano 14 lutego 2017, autor:

Siłownia mieszcząca się w hali sportowej w Borowiu została powiększona. W tym roku sala wzbogaci się też o dodatkowy sprzęt.

 

 

 

 

W ubiegłym roku samorząd gminy Borowie otrzymał potężny zastrzyk gotówki. Zarząd Województwa Mazowieckiego zwrócił bowiem poniesione nakłady w ramach środków unijnych na cykl zadań inwestycyjnych  związanych modernizacją szkoły w Borowiu i Głoskowie. Jednym z wielu zadań, jakie można było wykonać za te pieniądze, była rozbudowa siłowni.

 

Więcej miejsca dla ćwiczących

 

Pod koniec 2016 roku inwestycja została pomyślnie zakończona. Na przebudowę siłowni przeznaczono 30,5 tys. zł. Sala do ćwiczeń wzbogaciła się o dodatkowe 40 m2. Wszystko z myślą o tych, którzy dbają o swoją kondycję. Entuzjastów kultury fizycznej jest w gminie sporo, dlatego konieczne było powiększenie siłowni, bo okazało się, że pomieszczenie jest stanowczo za małe.

Było ciasno, więc przesunęliśmy część urządzeń. W tym roku planujemy dokupić dodatkowy sprzęt na prośbę osób regularnie uczęszczających na siłownię. W jego skład wejdą m.in. sztangi -wyjaśnia wójt Wiesław Gąska.

Siłownia w Borowiu cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców.

Sprzedajemy tam mnóstwo karnetów. Zdarza się, że w tym samym czasie na sali jest około 20 ćwiczących. Niektórzy musieli czekać, przyjeżdżać w innych godzinach, bądź dzwonić czy jest wolne –podkreśla.

Pomieszczenie do ćwiczeń powiększono kosztem magazynu. Z przebudowanej siłowni można korzystać 7 dni w tygodniu w godzinach od 14:00 do 22:00.

 

Wójt Wiesław Gąska oprowadził nas po przebudowanej siłowni.

Napisz komentarz »