Aktualności, Ludzie

Pomóżmy Stasiowi!

Opublikowano 13 października 2017, autor: Iga Wojtalewicz

25.800 zł – tyle wynosi wyznaczony do osiągnięcia cel. Zbiórka na rehabilitację 7-latka z Garwolina zorganizowana została na ogólnopolskim portalu pomagam.pl.

Staś Pielak urodził się z wadą genetyczną. Ma Zespół Downa. Mimo tego jest bardzo pogodny, ma wiele zainteresowań i pasji. Uwielbia oglądać mecze piłki nożnej oraz siatkówki. Sam również gra w piłkę.

 

 

Co nas różni? Właściwie niewiele. W sumie każdy wie, czym on jest, tzn. w środowisku, społeczeństwie funkcjonuje jakiś tam stereotyp o ZD. Ze swojego doświadczenia wiem, że on nijak się ma z rzeczywistością -przyznaje mama Aneta Pielak.

Staś ma jednak wadę serca, niedoczynność tarczycy, obniżone napięcie mięśniowe, wadę słuchu, opóźnienie umysłowe, obniżoną odporność, wadę wzroku i problemy z mową.

Mimo tego cała rodzina Pielaków stara się żyć zupełnie normalnie. Chodzą na spacery, robią zakupy, wyjeżdżają na wakacje.

Staramy się zapominać o tym, że Staś ma Zespół Downa -zaznacza mama.

Kluczowa dla rozwoju 7-latka jest jednak rehabilitacja. Właśnie na ten cel zbierane są środki. Chłopiec ma rehabilitację ruchową, logopedyczną, terapię zajęciową, integrację sensoryczną i raz na miesiąc wizytę u psychologa. W przedszkolu dodatkowo pracuje z nauczycielem wspomagającym. Minimum dwa razy w roku jeździ również na dwutygodniowe turnusy.

Koszt rocznej rehabilitacji, nie wliczając pomocy edukacyjnych, sprzętu rehabilitacyjnego i leków, wynosi aż 25.800 zł -podlicza mama chłopca.

Boję się co przyniosą kolejne lata, czy syn zacznie mówić. Czy uda nam się poprzez codzienną rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne poruszyć szare komórki do działania. Wszystko to, co dziś robimy, cała włożona praca – Stasia i nas wszystkich – ma za zadanie, przygotować go do samodzielnego życia, w miarę jego możliwości -wyjaśnia pani Aneta.

Staś jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zebrane środki trafią na jego subkonto.

 

Pani Aneta przyznaje, że każda okazana pomoc daje siłę do pokonywania przeszkód i niesprawiedliwości otaczającego świata.

Napisz komentarz »