Letnie starty biegaczy

Opublikowano 28 lipca 2017, autor: łs.

Ponad tysiąc zawodników wystartowało w dziewiątej edycji „Praskiej Dychy”.

Do udziału w imprezie zaproszeni zostali biegacze Wilgi Garwolin.

Podopieczni Stanisława Buszty zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W biegu głównym na 10 kilometrów piąta wśród kobiet była Emilia Mazek. Z czasem 39:54 została sklasyfikowana na drugim miejscu w kategorii K-20.

Pozostali zawodnicy Wilgi wystartowali w biegu młodzieżowym na dystansie 800 metrów. Jego zwycięzcą został Adam Makulec. Tuż za podium uplasował się Dawid Mianowski. Druga wśród dziewcząt była Agata Szaniawska, trzecia Olga Świesiulska, a na czwartym i piątym miejscu uplasowały się siostry Kucharskie – Karolina i Ewelina.

W tym roku partnerem biegu była Ambasada Indonezji w Polsce. W związku z tym na zawodników czekało wiele atrakcji, w tym specjalna strefa relaksu, indonezyjski poczęstunek i piękne medale ze wstążeczką w kolorze batic.

-To był niezapomniany  sobotni wieczór. Organizatorzy zapewnili uczestnikom medale i cenne nagrody oraz napoje  i indonezyjski posiłek. Przywieźliśmy z tych wakacyjnych zawodów wiele niezapomnianych wrażeń -mówi trener biegaczy Stanisław Buszta.

Podopieczni Stanisława Buszty zdominowali bieg młodzieżowy na 800 metrów.