REKLAMA

Aktualności, Kultura

Znamy laureatów festiwalu

Opublikowano 27 marca 2017, autor: MK.

Osiem uczennic wzięło udział w przesłuchaniach Festiwalu Piosenki Poetyckiej „A źródło wciąż bije”. Laureatki wystąpią już w najbliższy czwartek przed garwolińską publicznością.

 

 

 

 

Celem festiwalu było zachęcenie dzieci i młodzieży do sięgnięcia po utwory z gatunku poezji śpiewanej. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

Chęć wzięcia udziału w przesłuchaniach zgłosiło osiem młodych artystek. Po prezentacji wokalistek, komisja konkursowa w składzie: Julian Czaporowski i Justyna Dybcio (CSiK) oraz Maryla i Andrzej Oklesińscy (zespół Namotane) zdecydowała przyznać trzy równorzędne nagrody. Laureatkami festiwalu zostały: Aleksandra Kania (szkoła podstawowa), Zuzanna Bomze (gimnazjum) oraz Wiktoria Piłka (szkoła ponadgimnazjalna).

Zwyciężczynie wystąpią wraz z zespołem Namotane podczas koncertu finałowego festiwalu. Występ odbędzie się 30 marca o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury, które było organizatorem festiwalu. Gwiazdą wieczoru będzie Wolna Grupa Bukowina.

 

Festiwalowe przesłuchania odbyły się w środę, 22 marca, w kawiarni „Moja Muzyka” w Garwolinie. Laureatek konkursu będzie można posłuchać podczas czwartkowego koncertu finałowego.

Napisz komentarz »