Aktualności, Sobolew, Z życia szkół

Młodzi autorzy potrzebują naszych głosów

Opublikowano 02 stycznia 2017, autor: Jarosław Staszczuk

Ośmioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie napisało książkę i bierze udział w ogólnopolskim konkursie literackim. Zachęcamy do przeczytania i oddania swojego głosu.

Filip Banaszek, Alicja Czarnecka, Kornelia Błachnio, Weronika Kulik, Julia Majsterek, Alicja Pluta, Mateusz Rogulski i Natalia Król zaprojektowali książkę „Pod Kluczem”od pierwszej do ostatniej strony. Zrobili to pod opieką polonistki Małgorzaty Trzmiel.

Książka powstała w oparciu o Inteligentny System Wydawniczy Ridero, w ramach ogólnopolskiego turnieju literackiego „Misja-książka!”. Podczas niego kilkuosobowe zespoły uczniów szkół ponadpodstawowych współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki.

Pierwszym etapem wyłaniania laureatów jest otwarte głosowanie internautów na stronie konkursu www.ridero.eu/pl/konkurs. Można oddać jeden głos na jedną książkę.

-Głosować można do 15 stycznia -informuje M. Trzmiel.

Spośród 50 prac z największą liczbą głosów, 5-osobowe Jury, złożone ze znawców literatury i rynku wydawniczego, wybierze zwycięzców. Ponadto, każdy członek Jury nagrodzi jedno, wybrane przez siebie, opowiadanie.

Opis książki „Pod kluczem”, zamieszczony na stronie konkursu: Jedna z tych opowieści, które pamiętasz przez lata. Niezwykłe wydarzenia splecione z najważniejszych wartości przyświecających człowiekowi, jak miłość, poświęcenie, strach, poczucie bezpieczeństwa. Świetna narracja, zaskakująca pointa. Kiedy już ci się wydaje, że wiesz, jakie będzie zakończenie, pojawiają się nowe okoliczności i okazuje się, że jest zupełnie inaczej.

Napisz komentarz »