REKLAMA

Aktualności, Z życia szkół

Ślubowali po raz pierwszy

Opublikowano 17 października 2014, autor: JS.

21 dzieci zostało pasowanych na uczniów lub przedszkolaków w najmłodszej szkole w naszym powiecie.

Społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Kuźnia Talentów” w Chotyni pierwszy raz spotkała się na ceremonii pasowania uczniów i przedszkolaków. Zanim doszło do tego ważnego wydarzenia, widzowie mogli obejrzeć finałowy odcinek szkolnego programu „Mam Talent!”. Dzieci śpiewały, tańczyły, recytowały, popisywały się swoją wiedzą oraz różnymi innymi umiejętnościami.

Najważniejszym momentem spotkania było pasowanie oraz uroczyste ślubowanie uczniów i przedszkolaków. Po nim dzieci i ich rodziców zaproszono na poczęstunek.

Agnieszka Głasek założyła Niepubliczną Szkołę Podstawową „Kuźnia Talentów” realizując swoją pasję, jaką jest tworzenie wyjątkowych miejsc, które pozwalają rozwijać się innym.

-Brakowało mi w publicznych szkołach takiego indywidualnego podejścia do dziecka i zajęć dodatkowych, które to dziecko rozwijają. Wtedy też stworzyłam koncepcję szkoły jednego ucznia, która zakłada, że w szkole każdy uczeń jest tak samo ważny, ważne są jego potrzeby, wzmacnianie mocnych stron i praca nad słabszymi -opowiada.

Szkoła w Chotyni działa od 1 września. Uczęszcza do niej 17 uczniów klas I-IV i 4 przedszkolaków. Są to między innymi dzieci z Chotyni, ale głównie dojeżdżające z Garwolina, Cyganówki, Trzcianki, Pilawy, Lipówek, Trąbek, a nawet Augustówki.

Placówka mieści się w budynku po byłej szkole publicznej, która została zlikwidowana w ubiegłym roku.

-Nasze drzwi są zawsze otwarte dla nowych uczniów. Serdecznie zapraszamy. Dzieci można zapisać nawet w trakcie roku -zapewnia Głasek.

 

Ślubowali po raz pierwszy

Napisz komentarz »