Aktualności, Sport

Strażak z Garwolina na ogólnopolskim podium

Opublikowano 10 czerwca 2014, autor: łs.

Łukasz Świesiulski z KP PSP Garwolin wygrał kategorię wiekową M-20 w Biegu Strażackim imienia Adriana Kotkowskiego.

Szósty Bieg Strażacki imienia Adriana Kotkowskiego to spotkanie sportowe ku pamięci tragicznie zmarłego strażaka z Komendy Powiatowej PSP w Jaworze. Tegoroczna edycja biegu była drugim startem mundurowych, zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Komendanta Głównego PSP w biegach.

Trasa, ze względu na złe warunki atmosferyczne, została w ostatnim momencie zmieniona, co spowodowało jej wydłużenie do dystansu blisko 22 kilometrów. Mimo to na linii startu zameldowało się prawie 230 zawodników z całego kraju.

W tym gronie nie mogło zabraknąć lidera klasyfikacji generalnej kategorii wiekowej M-20 Łukasza Świesiulskiego. Reprezentant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony.

Umocnił się na pozycji lidera

W kategorii OPEN biegacz z Rębkowa zajął wysokie, dziesiąte miejsce. Wśród wszystkich mundurowych zakończył rywalizacje na siódmej lokacie. Dla reprezentanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, najważniejsza była jednak kategoria M-20. W niej Łukasz Świesiulski (czas: 1:18:14), okazał się bezkonkurencyjny.

Drugi na mecie Piotr Kleczaj z KM PSP Wrocław, stracił do niego blisko 30 sekund. Tym zwycięstwem strażak z Garwolina potwierdził swoją wysoką formę. Niespełna miesiąc wcześniej zajął on pierwsze miejsce w kategorii M-20 Biegu Strażackiego, który odbył się w ramach Biegu Europejskiego Gdynia 2014. Zdobywając złoty medal w XIX Półmaratonie Jaworskim, biegacz z Rębkowa umocnił się na pozycji lidera w swojej grupie wiekowej. W klasyfikacji generalnej zajmuje on czwarte miejsce.

Kolejny start zaliczany do Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej odbędzie się już 19 czerwca w w Krempnej (woj. podkarpackie). Tym razem zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów.