Aktualności, Borowie

Zaprosili przedstawicielki wszystkich sołectw

Opublikowano 09 marca 2014, autor: IG.

Gminny Dzień Kobiet w Borowiu to coroczna tradycja. Z tej okazji przygotowywana jest uroczystość. W tym roku również nie zabrakło ciepłych słów kierowanych do obchodzących swoje święto pań, występów artystycznych i słodkiego poczęstunku.

-To zaszczyt i honor gościć Panie w przededniu tak pięknego święta. Bardzo dziękuję, że tak licznie zaszczyciłyście nas swoją obecnością -mówił Wiesław Gąska, wójt gminy Borowie.

Okolicznościowe spotkanie organizowane jest po to, by docenić rolę płci pięknej w życiu społecznym i gospodarczym.

 

 

 

W radzie gminy Borowie zasiada sześć kobiet. Wśród nich jest przewodnicząca i wiceprzewodnicząca. 10 pań pełni także funkcję sołtysek. To właśnie one zajmują stanowiska dyrektorów w czterech szkołach na terenie gminy. Pocztą, bankiem spółdzielczym oraz gminną spółdzielnią Samopomoc Chłopska kierują reprezentantki płci pięknej.

Na co dzień się spotykamy i współpracujemy. Dokładamy starań, by żyło nam się tu jak najlepiej -dodał włodarz życząc obecnym podczas uroczystości zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności.

W imieniu władz samorządowych powiatu garwolińskiego życzenia składała wiceprzewodnicząca rady powiatu Teresa Bąk. Serdeczne słowa kierował także proboszcz parafii w Borowiu.

Pan Bóg stworzył nas razem, żeby tworzyć ten świat. Dzień Kobiet jest takim momentem, w którym powinniśmy docenić i zobaczyć rolę kobiecości -mówił ks. Dariusz Parafiniuk.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występny artystyczne. Na scenie wystąpił zespół ludowy Lalinianki oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu i tańca.

Napisz komentarz »