Aktualności, Borowie, Łaskarzew, Samorząd, Wilga, Z gmin

Poseł przedstawił kolejnych kandydatów

Opublikowano 22 sierpnia 2018, autor:

Grzegorz Woźniak podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wyjaśnił, że w jesiennych wyborach samorządowych wystartują Wiesław Gąska w Borowiu, Jacek Piesiewicz w Wildze i Marian Janisiewicz w gminie Łaskarzew.

Wszyscy trzej będą startowali spod szyldów własnych komitetów wyborczych, ale z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.
-Są to kandydaci, którzy współpracują ze mną jako z posłem. Mamy wiele lat doświadczeń wzajemnych. Z panem Jackiem współpracujemy od dwóch lat, odkąd został przewodniczącym. Dwóch wójtów jest już bardzo doświadczonych -mówił poseł, dodając

-Z tymi panami, których dziś prezentuję mamy wiele pomysłów do realizacji. Głównym będzie rozwój infrastruktury drogowej. Są też inne wyzwania, jak kanalizacje, rozwój infrastruktury wodociągowej czy sportowej.
Wiesław Gąska jest wójtem gminy Borowie od 1998 r. W tej chwili przygotowuje się z Komitetu Wyborczego Wyborców Wiesława Gąski.

-Te pięć kadencji spowodowało, że gmina Borowie mocno się rozwinęła w wielu dziedzinach i sądzę, że tak właśnie powinien przebiegać rozwój każdej gminy w Polsce. Cieszę się z każdego sukcesu, który jest owocem mojej współpracy z radnymi, mieszkańcami czy dyrektorami itd. -powiedział wójt gminy Borowie.
Marian Janisiewicz działalność samorządową rozpoczął w latach 90-tych. Był radnym gminnym i powiatowym, radnym sejmiku województwa siedleckiego, a od 2010 r. jest włodarzem gminy.

-Myślę, że odkąd jestem wójtem zaczęliśmy wyrównywać sytuację mieszkańców na terenie gminy, bo wcześniej uważałem i nadal uważam, że ta strona wschodnia była bardziej rozwinięta i tam było więcej inwestycji -powiedział wójt.
Jacek Piesiewicz obecnie jest radnym i Przewodniczącym Rady Gminy w Wildze. Wcześniej nie angażował się w działalność samorządową, a prowadził własne gospodarstwo sadownicze.

-Jest kilka sposobów, aby otworzyć gminę Wilga na inwestycje. Jako rada rozpoczęliśmy proces uchwalania i tworzenia planu zagospodarowania przestrzennego, który dla mnie jest podstawą– wyjaśnił przewodniczący Rady Gminy, zwracając też uwagę na kwestie podatkowe i opłaty za śmieci, termomodernizację szkół czy zmianę oświetlenia ulicznego oraz rozbudowę bazy sportowej.
Znamy już sześciu kandydatów z PiS-u , którzy wystartują w jesiennych wyborach samorządowych. Poseł zapewnił o tym, że za tydzień poznamy pozostałych kandydatów na wójtów i burmistrzów.

-Dziś mamy drugą konferencję z cyklu. Za tydzień planujemy trzecią i mam nadzieję, że już zamkniemy wówczas prezentację -powiedział Grzegorz Woźniak.

W męskim gronie. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poznaliśmy kandydatów z poparciem Prawa i Sprawiedliwości na wójtów gmin Borowie, Wilga i Łaskarzew

Napisz komentarz »