Aktualności

Policjanci na Jasnej Górze

Opublikowano 02 października 2018, autor:

Garwolińscy mundurowi brali udział w XVII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego.

W piątek wczesnym rankiem sprzed Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wyruszyła pielgrzymka. Policjanci i emeryci policyjni oraz ich rodziny udali się do Częstochowy. Pielgrzymom towarzyszył kapelan garwolińskich policjantów ks. Jerzy Kalinka. Garwolińscy funkcjonariusze wystawili poczet sztandarowy.

Na Jasnej Górze pielgrzymi wzięli udział w głównych uroczystościach. Zgromadzeni wyruszyli z Placu Biegańskiego w Częstochowie. Następnie zostały złożone wiązanki kwiatów przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego i przy pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Z kolei przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbył się Apel z okazji 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Policjanci pomodlili się pod płaskorzeźbą GLORIA VICTIS w intencji policjantów pomordowanych na wschodzie wiosną 1940 r. oraz przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej. Na Jasnogórskich Błoniach pielgrzymi wzięli udział we mszy celebrowanej przez Księdza Biskupa Józefa Guzdka.

 

Na Jasnej Górze garwolińscy pielgrzymi wzięli udział w głównych uroczystościach XVII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego.

Napisz komentarz »