Aktualności, Sport

Pływali na Mamucie

Opublikowano 16 sierpnia 2016, autor:

Trzydziestu zawodników wzięło udział w I Mistrzostwach Ziemi Garwolińskiej w pływaniu na wodach otwartych. Walka o medale rozegrała się w Parku Wodnym Mamut.

-Grzechem byłoby nie wykorzystać tak pięknego zbiornika. Robimy już triathlon, robimy już duathlon, więc fajnie, żeby w Garwolinie było również coś tylko dla pływaków -podkreśla jeden z organizatorów, Michał Łubian.

Na obu przygotowanych dystansach – 250 metrów i 1500 metrów, triumfował Jakub Bielecki. Sprint wygrał z czasem – 3:08, a na pokonanie trzech pętli o długości 500 metrów potrzebował 24 minut i 13 sekund.

-Ten start potraktowałem bardziej jako trening niż jako zawody. Jestem w trakcie przygotowań do triathlonu. Dowiedziałem się, że są zawody i wystartowałem -mówi najlepszy zawodnik I Mistrzostw Ziemi Garwolińskiej w pływaniu na wodach otwartych.

Najlepsza trójka w każdej kategorii otrzymała pamiątkowe puchary. Wyróżniono również czołowych pływaków z powiatu garwolińskiego. Nagrody w tej kategorii ufundował poseł Grzegorz Woźniak.


WYNIKI:
250 metrów
Mężczyźni
1. Jakub Bielecki
2. Olaf Wysokiński
3. Mikołaj Lewandowski

Kobiety
1. Emilia Piaseczna
2. Zuzanna Regulska

1500 metrów
Mężczyźni
1. Jakub Bielecki
2. Sebastian Szymański
3. Adam Gabler

Kobiety
1. Agnieszka Gajc
2. Renata Bachanek
3. Dota Szymborska

Klasyfikacja powiatowa
1. Damian Kędziorek
2. Jarosław Latuszek
3. Michał Latuszek


 

Tekst: Łukasz Strachota

Zdjęcie: Łukasz Koryckifot. Łukasz Korycki

Napisz komentarz »