Aktualności, Nasi najmłodsi mieszkańcy, Z życia szkół

Niebanalny Dzień Otwarty w Kuźni Talentów

Opublikowano 18 kwietnia 2017, autor:

W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Chotyni w sobotę można było zapoznać się z ofertą placówki. Były wykłady dla starszych, czas na pytania i dyskusje oraz moc atrakcji dla najmłodszych.

Kuźnię Talentów wyróżnia nastawienie na rozwój kompetencji kluczowych uczniów, indywidualna praca i spojrzenie na potrzeby ucznia oraz rozwój jego talentów. Podczas nauki wprowadzane są aktywizujące metody pracy, a liczebność klas nie przekracza 16 osób.

Codziennie odbywają się lekcje języka angielskiego. Często są organizowane wyjazdy i wycieczki, a program zajęć dodatkowych jest bogaty. Szkoła prowadzi także warsztaty edukacyjne i praktyczne dla rodziców.

W sobotę dyrektor Agnieszka Głasek zaprezentowała ofertę szkoły i zaprosiła na dwa wykłady. W czasie, gdy rodzice uczestniczyli w prelekcjach, dzieci poznawały kolejne pracownie. Bawiły się i uczyły podczas przygotowanych dla nich bloków zajęć edukacyjnych, językowych, sportowych i artystycznych.

Wykład „Jak rodzic może wspomagać dziecko w procesie edukacji oraz jakie zmiany czekają nasze dzieci w szkole po wejściu w życie nowej podstawy programowej MEN” wygłosiła Maria Gudro-Homicka, ekspert MEN ds. Reformy Oświaty.

 

Napisz komentarz »