II Garwoliński Duathlon wygrał Jan Popławski

Opublikowano 04 maja 2017, autor:

Trzydzieści dziewięć osób wystartowało w II Garwolińskim Duathlonie „STREFA 2017”.

Najlepszy okazał się Jan Popławski z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Uczestnicy  mieli do pokonania nieco ponad 27 kilometrów w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej – najpierw 5 kilometrów biegiem, następnie 20 kilometrów rowerem i ponownie 2,5 kilometra biegiem. Na wszystkich na mecie czekały pamiątkowe medale, a na najlepszych statuetki.

Najszybciej z tym dystansem uporał się Jan Popławski z Ostrowca Świętokrzyskiego. Potrzebował na to nieco ponad godzinę – 1:00:09. Drugie miejsce zajął Sebastian Węgliński, a trzecie Paweł Grabarski. Najlepszy zawodnik z powiatu garwolińskiego – Michał Łubian, uplasował się na piątej lokacie.

Pierwszą kobietą na mecie była Magdalena Baszta (01:17:00). Na kolejnych stopniach podium stanęły: Agata Zboina i Karolina Kochaniec-Matuszak.

Zawody zorganizowało Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Truchtacz.pl” oraz Garwolińskim Stowarzyszeniem Kolarskim „Horyzont”.

Najszybsze kobiety Duathlonu. Od lewej: Agata Zboina, Magdalena Baszta, Karolina Kochaniec-Matuszak.

Jan Popławski (w środku) był szybszy od swoich najgroźniejszych rywali o ponad trzy minuty.