Aktualności, Z życia szkół

„Ekonomik” Mistrzem Nowoczesnej Edukacji

Opublikowano 05 grudnia 2017, autor:

Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie zostało laureatem I edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji.

 

 

 

 

O Laury rywalizowały przedszkola lub placówki działające w innej formie edukacji przedszkolnej, szkoły podstawowe, gimnazja lub licea, a także technika i szkoły zawodowe. W maju akces zgłosił ZSP nr 1 w Garwolinie.

-Celem zainicjowanego przedsięwzięcia było wyróżnienie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań -opowiada Iwona Jończyk z ZSP nr 1.

W trzy-etapowym konkursie ostatecznych zwycięzców wskazała kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach dr hab. Sławomir Koziej.

Laureatów kapituła wybierała spośród 83 nominowanych z całej Polski.

Uroczysta Gala Konkursu odbyła się 24 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Jako szkoła nominowana do nagrody, w kategorii technikum i szkoły zawodowe, została na nią zaproszona placówka z Garwolina.

-Na miejscu okazało się, że zostaliśmy nie tylko mianowani, ale otrzymaliśmy główną nagrodę, która świadczy o prestiżu szkoły, czyli LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji -podkreśla I. Jończyk. Zwycięzcy odebrali dyplomy i statuetki.

Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyło II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce.

Honorowy patronat nad realizowaną inicjatywą sprawowała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Dyrektor Hanna Wilczek i Iwona Jończyk odebrały dyplom i statuetkę Mistrza Nowoczesnej Edukacji podczas uroczystej gali w Kielcach.

Napisz komentarz »