REKLAMA

Aktualności, Z gmin, Z życia szkół, Żelechów

Dzieci spotkały się z biskupem

Opublikowano 06 czerwca 2017, autor:

Szkołę Podstawową w Budziskach 11 maja odwiedził biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk.

Spotkanie odbyło się w ramach wizytacji kanonicznej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Zadybskiej. Jego Ekscelencja przybył do Budzisk o godzinie 12:30 w asyście ks. prałata Eugeniusza Filipiuka – dziekana dekanatu żelechowskiego, ks. Jarosława Rucińskiego – swojego sekretarza, oraz ks. Pawła Rozbickiego – proboszcza z Woli Zadybskiej.

W murach szkoły gościa przywitała pani dyrektor Antonina Maraszek.

-Mam przyjemność powitać ks. biskupa w naszej szkole, jako szczególnego gościa, dobrego i życzliwego pasterza kościoła. Czynię to w imieniu całej naszej społeczności. Wizyta tak zacnego gościa zdaje się być szczególnie istotna w obecnych czasach, zwłaszcza dla dzieci. Nie bez znaczenia jest rola kościoła w naszym życiu, w życiu całej społeczności szkolnej -mówiła dyrektor.

Biskup przywitał się z nauczycielami, rodzicami i pracownikami obsługi, po czym udał się na salę gimnastyczną, by spotkać się z uczniami. Dzieci powitały dostojnego gościa, śpiewając: „Bądź pozdrowiony gościu nasz” oraz specjalnie przygotowanymi na tę okazję wierszami.

Zaprezentowały też montaż słowno-muzyczny i w strojach ludowych zatańczyły Poloneza. Ta część akademii bardzo podobała się biskupowi, który w swoim przemówieniu pochwalił dzieci.

-Tej waszej ziemi, tej waszej szkole, Pan Bóg błogosławi. Przygotowując akademię sięgnęliście po treści nadprzyrodzone – do pieśni pięknych. Pokazuje nam to, jak możemy otwierać się na Boga i jak korzystać na co dzień z Jego łaski i błogosławieństwa -mówił Pasterz Kościoła Siedleckiego.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom kwiaty. Biskup Sawczuk udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa, złożył pamiątkowy wpis do kroniki szkolnej, a potem i udał się na okolicznościowy poczęstunek.

Tekst i zdjęcia Tomasz Koźlak

Napisz komentarz »